01830

Volleyball team
“Proton - Balakovskaya AES”.

Prize-winner of Russian championship in 2003, 2004, 2005. Prize-winner of Russian cup in 1999, CEV cup in 2002, 2004, 2005


Junior hockey team
“Traktor”, Chelyabinsk

Рarticipant in a tournament in USA

OUR PARTNERS

Russian sport teams with which we worked and work:

  •  Volleyball team “Proton - Balakovskaya AES”.
    Prize-winner of Russian championship in 2003, 2004, 2005. Prize-winner of Russian cup in 1999, CEV cup in 2002, 2004, 2005.
  • Junior hockey team “Traktor”
  • Chelyabinsk – participant in a tournament in USA.
  • Volleyball team
  • “Dinamo – Tattransgaz” Kazan.
    Prize-winner of Russian championship in 2004, 2005. The winner of Russian cup in 2005.
  • Hockey team “Metallurg”, Magnitogorsk

Men teams:

  • Basketball: “Enisey” Krasnoarsk, “Uniks” Kazan, “Ural-Great” Perm.
  • Football: “Amkar” Perm, “Anzhi” Mahachkala, “Baltika” Kaliningrad, “Gazovik” Orenburg, “Dinamo” Barnaul, “Dinamo” Mahachkala, “Eletc” Eletc, “Zenit” Sankt-Peterburg, “Irtish” Omsk , “Lada” Tolyatti , “Lokomotiv” Moskva, “Lokomotiv” Nizhniy Novgorod, “Metallurg” Lipetck, “Mordoviya” Saransk , “Neftehimik” Nizhnekamsk, “Nika” Moskva, “Nosta” Novotroitck, “Olimpiya” Volgograd, “Rostov” Rostov, “Rubin” Kazan, “Saturn” Egorevsk, “Spartak” Moskva, “Spartak” Nalchik, “Spartak” Chelyabinsk, “CSKA” Moskva, “Chkalovetc” Novosibirsk.
  • Futsal: “Almaz” Mirniy, “Dinamo” Moskva.
  • Hockey: “AK Bars” Kazan, “Amur” Habarovsk, “Gazovik” Orenburg, “Dinamo-Energiya” Ekaterinburg, “Izhstal” Izhevsk, “Krilya Sovetov” Moskva, “Lada” Tolyatti, “Lokomotiv” Yaroslavl, “Metallurg” Magnitogorsk, “Metallurg” Novokuznetck, “Molot-Prikame” Perm, “Neftehimik” Nizhnekamsk, “Neftyanik” Almetevsk, “Salavat Ulaev” Ufa, “Severstal” Cherepovetck, “Spartak” Moskva, “Traktor” Chelyabinsk, “CSKA” Moskva.
  • Mini-football: “Zarya” Irkutsk , “Norilskiy Nikel” Norilsk , “Spartak” Shelkovo, “TTG-Yava” Ugorsk, “Fakel” Surgut .
  • Volleyball: “Dinamo-Tattransgaz” Kazan, “Iskra” Odintcovo, “Fakel” Noviy Urengoy, “Ugra-Samotlor” Nizhnevartovsk .
  • Waterpolo: “Dinamo-Olimpiyskiy” Moscow , “Sintez” Kazan , “Shturm-2002” Chehov.

Women teams:

  • Basketball: “Slavyanka” Chelyabinsk , “Shelen” Krasnoyarsk .
  • Volleyball: “Dinamo” Moskva, “Iskra-Zareche” Moskva region, “Metar” Chelyabinsk, “Proton” Balakovo, “Stinol” Lipetck.
  • Waterpolo: “SKIF” Moskva, “Uralochka” Zlatoust .

United teams:

  • Swimming: Team Moscow
  • Synchronized swimming: National Russian team

Other:

  • Sport dancing: Leading Russian, European and world’s sport dancing couples
  • Over 400 junior teams from different sports.

 


Volleyball team
“Dinamo – Tattransgaz” Kazan.

Prize-winner of Russian championship in 2004, 2005. The winner of Russian cup in 2005

 


Hockey team “Metallurg”

Magnitogorsk